W tej zakładce znajduje się odnośnik do strony startowej, ogłoszeń, regulaminu oraz kontakt do nas. Zobacz także, co dziś polecamy!

Dziś polecamy!

Bank BNP Paribas S.A. - Konto Otwarte na Ciebie w promocji „Zgarnij podarunek” ...
A A A

W jakim banku konto firmowe? Zakładać, czy nie zakładać? Na pierwszy rzut oka temat może wydawać się banalny ale może się okazać, że jest bardzo istotny, głównie dla nowych przedsiębiorców. Ponieważ nikt nie zmusza nas do zakładania nowego konta w banku i nie ma takiego obowiązku, niemniej jednak wydaje się, że zdecydowanie warto zastanowić się, przed podjęciem takiej decyzji, z czym to się wiąże.

Prowadząc działalność gospodarczą, jako osoba fizyczna możemy równie dobrze używać naszego konta bankowego prywatnego, gdyż taką właśnie możliwość mówi nam ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. I tu mamy jasność w jakim banku konto firmowe. Bo może się okazać, że już możemy wykorzystać to, które już posiadamy.

Oczywiście możemy jednocześnie posługiwać się gotówką, co również, w wielu sytuacjach okazuje się być bardzo wygodnym rozwiązaniem, może niekoniecznie dla urzędów skarbowych jak i niektórych instytucji, ale dla nas, jako przedsiębiorców z pewnością tak.

Jest coraz mocniejsza tendencja do wyeliminowania gotówki z obrotu. Osobiście jesteśmy gorącym zwolennikiem posługiwania się gotówką i póki co mamy jeszcze taką możliwość.

Dlatego warto z niej korzystać! Ale czy to oznacza, że nie trzeba korzystać z konta bankowego dla firmy i nie założyć go. Tu należy się zastanowić.

Rachunek firmowy a Ustawa

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nikogo nie zmusza do zakładania konta firmowego i w wielu przypadkach swobodnie możemy korzystać z prywatnego konta lub z też z gotówki.

Jednak ta sama ustawa nakłada na nas taki obowiązek, czyli obowiązek prowadzenia konta firmowego, jeżeli równowartość przeprowadzonej transakcji przez naszą firmę jest wyższa niż 15000 € . Warto wspomnieć o tym, że podzielenie płatności np. na mniejsze transze tutaj nie zadziała. W takim przypadku założenie konta bankowego firmowego jest już koniecznością.

Dlatego wydaje się że najlepiej od razu zdecydować się na założenie rachunku firmowego zarówno dla swojej wygody jak i rozdzielenia finansów prywatnych od firmowych.

Zakładając rachunek firmowy mamy większy komfort w zarządzaniu finansami w naszej firmie i możemy przyjmować transakcje powyżej 15000 €. Tu warto zaznaczyć, że w przypadku kont firmowych możemy korzystać z wygodnych, bezpłatnych płatności do ZUS i innych udogodnień jak i profitów.

Zatem jak wynika zarówno z przepisów jak i funkcjonalności nie ma się nad czym zastanawiać. Pytanie tylko jaki Bank i jakie konto wybrać i na co zwrócić uwagę.

W jakim banku założyć konto firmowe?

Jeśli masz już wybrany konkretny Bank takie konto firmowe możesz założyć tu i teraz. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji w tym zakresie i potrzebujesz konkretnej informacji lub wskazówkę to znajdziesz ją w opisie konkretnej oferty.

Przy wyborze rachunku firmowego musimy brać pod uwagę różne czynniki, których najbardziej podstawowe to wiarygodność banku, koszty prowadzenia i funkcjonalność konta bankowego.

Warto zwrócić uwagę na wygodny panel obsługi klienta, możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów, koszt utrzymania rachunku bankowego, co w niektórych bankach może być bezpłatne, miesięczną opłatę za prowadzenie karty kredytowej, czy bankomatowej. Dlatego, to w jakim banku założyć konto firmowe, pozostawiamy do Twojej decyzji.

Najlepsze konto firmowe bankowe

Wybór konta ma znaczenia np. w zależności od rodzaju działalności jaką prowadzimy. Warto zwrócić uwagę na koszty opłat za wykonywanie przelewów, względnie ilość bezpłatnych przelewów, ilość i lokalizację bankomatów jak i wpłatomatów.

Zakładając firmę najlepiej od razu zająć się rachunkiem bankowym, wcześniej analizując oferty i wybierając tą jedną konkretną lub też kilka naraz, co ma także sens. Po założeniu bankowego konta firmowego musisz zgłosić jego posiadanie do ZUS-u i Urzędu Skarbowego poprzez wypełnienie wniosku aktualizacyjnego CIDG.

Posumowanie jest jednoznaczne, a raczej odpowiedź na zadane pytanie? Czy istnieje najlepsze konto firmowe bankowe? Większość kont bankowych posiada podobne funkcjonalności i niemal takie same możliwości. Decyzja jednak należy do Ciebie, jakie konto i w jakim banku wybrać.

Z naszej strony Życzymy Ci największego strumienia wpłat od Klientów i ciągłego, stabilnego rozwijania swojego biznesu.

.

Pomocne tagi: w jakim banku założyć konto firmowe, najlepsze konto firmowe bankowe, w jakim banku konto firmowe

.

Nie ma tu oferty której szukasz? Zobacz tu: Firmowe konta bankowe lub osobiste konta bankowe

.

 

Qxvc1uYaUNoEyM5RiGXqBe6MD1ONd7